Zabawy

Gra w pudełko

Nasza zabawa to świetny sposób na nudę w każdych warunkach. Wystarczy pudełko zapałek i płaska powierzchnia. Ćwiczy zręczność i uczy matematyki.

Przygotuj standardowe pudełko zapałek. Powinno być wypełnione zapałkami, aby posiadało odpowiednią wagę. Na jego ściankach długopisem lub flamastrem nanieś odpowiednie wartości: na najkrótszych bokach - 15. Na dłuższych bokach (tam, gdzie znajduje się draska) napisz 10. Z kolei na bokach o największej powierzchni wpisz odpowiednio 5 i 0.

Do zabawy przyda się jeszcze długopis/flamaster oraz kartka papieru ,na której zapiszemy wyniki naszej zabawy.Teraz musimy znaleźć fragment płaskiej powierzchni. Idealnie sprawdza się stół, ale wystarczy także parapet lub ławka. Ustalmy wcześniej, ile kolejek będzie trwała nasza zabawa. Kładziemy pudełko na kancie stołu, a następne palcem uderzamy w wystający znad stołu bok, aby pudełko poszybowało w górę. Żeby kolejka danego gracza była ważna, pudełko musi oderwać się od powierzchni.
 

Za swój rzut gracz, otrzymuje tyle punktów, ile wskazuje cyfra na tym boku, na którym upadło pudełko, czyli od 0 do 15. Punkty zapisujemy na kartce. Teraz podliczamy (mała lekcja matematyki) wyniki każdego z graczy. Zwycięża ten, kto uzyskał więcej punktów.

 

 

Oglądany: 7953
Najczęściej ogladane

 
Nauka i zabawa
Zwierzęta świata


Kolorowa farma


Wycieczka do zoo