Filmy

Małe kino dużego formatu

Startujemy z nowym cyklem. Od dziś na Clubmamy.pl prezentujemy ambitne, krótkometrażowe filmy animowane z całego świata. Zapraszamy do wspólnego oglądania z dziećmi.

„Kołysanki świata"

To seria filmów animowanych stworzonych przez wielu rysowników, animatorów i scenografów pod kierownictwem rosyjskiej reżyserki Elizavety Skvorcovej. Każdy film w warstwie graficznej odwołuje się do specyfiki danego państwa/regionu i posiada ścieżkę dźwiękową opartą o tradycyjne, ludowe kołysanki. Do tej pory powstało 20 filmów. Nam najbardziej wpadły w oko i ucho kołysanka afrykańska i czukocka.

 

„Babu"

Świetny przykład na to, że komputerowa animacja nie musi być chłodna i plastikowa. Fascynujący, alternatywny ekosystem z niesamowitymi zwierzętami, stworzonymi przez trójkę autorów: Giuliano Poretti, Silvia Zappalà, Omara Bianco

„La Mare aux Tetards"

Zabawna i bezpretensjonalna opowieść o tym, co ciekawego może dziać się w świecie ryb i owadów. Francuska grupa animatorów Bonzom posługuje się dwuwymiarową animacją połączoną z najnowszymi technologiami

"Istanbul"

Animowany szort dla dzieci o najsłynniejszym tureckim mieście autorstwa Idil Ara, który powstał z okazji przy okazji tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, którą Stambuł był w 2010. Mimo promocyjnego charakteru, film ma w sobie niezwykły urok.

Oglądany: 7656
Najczęściej ogladane

 
Nauka i zabawa
Zwierzęta świata


Kolorowa farma


Wycieczka do zoo