Filmy

Małe kino dużego formatu cz.2

Tym razem proponujemy ciekawe krótkometrażówki, w których istotną rolę odgrywa dźwięk i muzyka. W połączeniu z dobrym rysunkiem dają prawdziwą mieszankę wybuchową.

 „Zabawa ze światłem"

 Film trójki francuskich studentów animacji Louisa Thomasa, Theo Guignarda i Benjamina Moreau. Pełna kolorów opowieść o dwójce przyjaciół: chłopcu i robocie, którzy poszukują źródeł energii dla cybernetycznego bohatera. Podwodnej przygodzie towarzyszy świetna „morska", elektroniczna muzyka Adriana Casalisa.

Muzyczna farma

Impresjonistyczna i bardzo smakowita graficznie etiuda japońskiego animatora (nie ma nic wspólnego z klasycznym anime). Jednak najważniejsze są tu dźwięki wydawane przez zwierzęta, która składają się na zwariowaną piosenkę. Młodsze dzieciaki będą zachwycone

Whistleless

 
Historia małego ptaka, który uczy się śpiewać. Autor w ciekawy sposób wizualizuje dźwięki, pokazując, że każdy z nich może mieć inny kształt. Lekki rysunek, ładne kolory i ciekawy pomysł, za którymi stoi duński animator Siri Melchior.

Long jam

Long jam Alexei Alexeev, rosyjski filmowiec stworzył serię kreskówek „Long jam” o przygodach Wilka, Niedźwiedzia i zająca, którzy we wszystkich odcinkach robią dokładnie to samo: przeprowadzają próbę swojej jazzowej kapeli. I za każdym razem ich przygody są zabawne. Poniżej próbka.

Pies, w którym żył kot

Na koniec jeszcze jeden film Siriego Melchiora pt. „Pies, w którym żył kot". Tym razem mniej muzyczny, ale oparty na intrygującym koncepcie.

Oglądany: 7689
Najczęściej ogladane

 
Nauka i zabawa
Zwierzęta świata


Kolorowa farma


Wycieczka do zoo