Gry tradycyjne

Drób w akcji

„Skubane kurczaki" są wariacją na temat klasycznego memo, tyle, że podaną w bardziej atrakcyjny sposób.

Choć to planszówka dla dzieci, jej wymowa jest bardzo życiowa. W całej zabawie chodzi o to, by każdy gracz dbał o swój kuper i nie dał się oskubać. Wcielamy się bowiem w rolę wiejskich kurczaków. Zawartość pudełka to 4 drewniane figurki z ruchomymi piórkami w ogonie, 12 płytek tworzących podwórze oraz 24 płytki w kształcie jajek do utworzenia toru wyścigowego, wokół tegoż podwórza. Obydwa zestawy kartoników posiadają kolorowy awers z rysunkiem i jednolity, zielony rewers. Jajka układamy tak, aby rysunki na nich były dla gracza widoczne, za to płytki podwórka - zielonym rewersem do góry.

rozgrywka "Skubanych kurczaków"

Zabawa przypomina klasyczne memo, choć czynnik rywalizacyjny jest tu zdecydowanie bardziej podkręcony. Dzięki temu emocji w czasie zabawy jest całkiem sporo. W kuprze każdej figurki gracza widnieje bowiem ruchome, drewniane piórko. A wygrywa ten kurczak, który zabierze pozostałym uczestnikom ich ogony, oskubując je. Żeby drugiego gracza oskubać, trzeba go wyprzedzić. Gracz, który chce wejść na kolejne jajko, np. z rysunkiem królika, musi odnaleźć taki sam rysunek królika spośród żetonów podwórka. Jeśli mu się uda, porusza się o jedno pole do przodu. Jeśli nie, stoi w miejscu - czując na plecach oddech następnych zawodników.

Za chwilę wyprzedzimy zawodnika i zabierzemy mu pióro

W „Skubanych kurczakach" ćwiczymy swoją pamięć krótkotrwałą, musimy wykazać się także spostrzegawczością i koncentracją. Ta planszówka to w gruncie rzeczy memo. Tyle, że podane w o wiele bardziej atrakcyjnej formie. Sztywne, kolorowe kartoniki i bardzo ładnie zaprojektowane drewniane figurki kurczaków młodszym dzieciom na pewno będą się podobać. Starsze, po kilku partiach mogą się trochę nudzić. Chyba, że pokonają rodziców. „Skubane kurczaki" reklamowane są jako gra, w której dzieci ogrywają dorosłych. Dzieciaki, które nie mają z tyłu głowy pięciu tysięcy spraw, potrafią się o wiele lepiej skoncentrować i ani się obejrzymy, zostaniemy z gołym kuprem.

Sebastian Frąckiewicz

Skubane Kurczaki, Wydawnictwo Egmont.
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Kategoria wiekowa: 4 +

Oglądany: 6453
Najczęściej ogladane

 
Nauka i zabawa
Zwierzęta świata


Kolorowa farma


Wycieczka do zoo