Rebusy z obrazkami dla dzieci – gra słowna, która uczy jak czytać i pisać

Redakcja

14 marca, 2024

Każdy uwielbia dobrą grę słowną, ale zwykły wisielec czy scrabble mogą być za trudne dla niektórych dzieci. Rebus, czyli wypełniona zabawą gra słowna jest doskonała do ćwiczenia umiejętności czytania i pisania. Ten artykuł wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o rebusie, jak w niego grać i jak go wygrać.

Być może zastanawiasz się, czy rozwiązywanie rebusów jest naprawdę warte wysiłku. W końcu czyż celem gier słownych nie jest zachęcenie dzieci do czytania? Masz rację, ale celem nie jest tylko zachęcenie dzieci do czytania. Chcemy również, by czerpały radość z czytania i pisania – bo te umiejętności są niezbędne w życiu. A rebusy to jeden z najlepszych sposobów na ćwiczenie tych umiejętności czytania i kreatywności. Zobaczmy, jak rebusy wpływają na kreatywność dziecka.

Kreatywność – zdolność do łączenia i przekształcania różnych elementów w nowe rzeczy poprzez wykorzystanie różnych umiejętności.

Jako rodzic będziesz chciał się upewnić, że wybierasz odpowiednie puzzle rebusowe dla swojego dziecka. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

  • Upewnij się, że potrafią czytać i pisać słowa w zagadce.
  • Wybierz zagadkę rebusową, która jest wyzwaniem, ale nie jest zbyt trudna.
  • Rozwiąż z dzieckiem kilka rebusów, zanim pokażesz mu nowy.

Niech zacznie się zabawa! Pamiętaj jednak, że to coś więcej niż tylko gra. Granie w rebusy pomoże Twojemu dziecku w rozwijaniu umiejętności czytania i pisania, które są niezbędne w życiu.

Polecane: