Jak być lepszą mamą: Jak być bardziej obecnym w życiu swojego dziecka?

Bycie mamą to jedno z najbardziej wymagających i satysfakcjonujących doświadczeń w życiu. Jest to jedna z tych prac, których nie można się nauczyć czytając książki. To inwestycja, która wymaga dużo czasu, cierpliwości i miłości, aby przejść przez wszystkie wzloty i upadki. Wiemy, że nie jest łatwo być rodzicem, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby być lepszą mamą, która spędza więcej czasu z dzieckiem, słucha go bardziej, daje mu pozytywne informacje zwrotne zamiast krytyki i pomaga mu budować pewność siebie. Jak? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Jak to jest być mamą?

Nie ma słów, aby opisać, jak potężna może być miłość matki. Może zabrać cię na najwyższe wzloty i rzucić cię na kolana, gdy najbardziej tego potrzebujesz.

Podczas gdy bycie mamą to niesamowite doświadczenie w życiu – jest to również wyzwanie. Będziesz musiała poradzić sobie z codziennymi wzlotami i upadkami życia z osobą, która zależy od ciebie i jest całkowicie zależna od ciebie. Będziesz musiała radzić sobie ze wszystkim, od wybuchów złości po choroby, bitwy na dobranoc po kilka łez po drodze. Będziesz musiała znaleźć cierpliwość, o której nie myślałeś, że ją masz, i odkryć swoją siłę, o której nie wiedziałeś, że pomoże ci przetrwać trudne chwile.

Bycie mamą to wyzwanie

Wychowywanie dzieci to najbardziej wymagająca praca na świecie. I przychodzi z dużą ilością stresu i niepokoju. Twoje dziecko może wydawać się aniołem z aureolą, ale może też być małym diabełkiem w środku. Nie wiesz, co dzieje się w jego umyśle, może też odczuwać rzeczy, których nie jesteś świadoma.

Jesteś jego matką i kochasz go na śmierć, ale ważne jest również, aby pamiętać, że on musi być w stanie wyrazić siebie. Musi być w stanie podzielić się z tobą swoimi uczuciami, abyś mogła zrozumieć, co dzieje się w jego umyśle. Musisz być cierpliwa, wyrozumiała i chętna, aby dać mu znać, że może przyjść do ciebie, kiedy tylko potrzebuje porozmawiać.

Bądź w pełni obecna, kiedy jesteś z dzieckiem

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić jako rodzic. Bądź obecna, kiedy jesteś ze swoim dzieckiem. Nie używaj telefonu, przewijając Instagram, podczas gdy on próbuje podzielić się z tobą swoimi myślami. Odłóż telefon i daj dziecku znać, że ma twoją niepodzielną uwagę. Musi wiedzieć, że go słuchasz i że ci zależy. Musi wiedzieć, że jesteś tam dla niego bez względu na wszystko i że będziesz go wspierać bez względu na to, co robi lub mówi. Kiedy czuje, że ma Twoją niepodzielną uwagę, nauczy się również szanować Cię jako swojego rodzica.

Wymień się doświadczeniami z innymi matkami w klubie mamy

Jednym z najlepszych sposobów, aby nie być samotnym jako rodzic i uczyć się od innych mam, jest dołączenie do klubu mamy. Nie tylko poznasz nowych przyjaciół, ale także będziesz się od nich uczyć. Inne mamy zrozumieją, przez co przeszedłeś i przez co przechodzisz jako rodzic. Możesz podzielić się swoimi zmaganiami, omówić rozwiązania i wiedzieć, że nie jesteś sam w tej szalonej podróży rodzicielstwa.