Najlepsze książki dla dzieci w różnym wieku

Redakcja

11 marca, 2024

Czytanie dzieciom książek jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu, a także wprowadza je w nowe pomysły, nowe słownictwo i różne sposoby patrzenia na świat. Jeśli jesteś rodzicem lub wychowawcą, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie rodzaje książek powinno się czytać dzieciom. O tym właśnie jest ten artykuł, z przeglądem najlepszych książek dla dzieci w każdym wieku – od książek dla niemowląt do książek dla nastolatków i wszystkich etapów pomiędzy nimi.

Jakie książki dla dzieci polecacie?

Istnieje wiele książek, które są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, ale wybraliśmy kilka najbardziej popularnych książek, które mają również dużą wartość edukacyjną.

  • Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – To wspaniały zbiór opowieści na dobranoc o prawdziwych kobietach z całego świata.
  • Bardzo głodna gąsienica
  • Basia i słodycze – To świetna książka dla dzieci, które uwielbiają jeść i chcą dowiedzieć się więcej o jedzeniu.
  • Tu jest nasz dom.

Książki dla dzieci, które warto przeczytać

Jesteś moją matką? – Ta książka to świetny sposób na rozpoczęcie dyskusji z dziećmi na temat ich uczuć i rzeczy, przez które mogą przechodzić.

Brązowy niedźwiedź, brązowy niedźwiedź, co widzisz.

Ta książka to świetny sposób na zapoznanie dzieci z kolorami i zwierzętami.

Clifford. Wielki czerwony pies – Ta książka to świetny sposób, aby dzieci dowiedziały się o przyjaźni i znaczeniu dbania o siebie nawzajem.

Jak czytać dzieciom, żeby chciały słuchać?

  1. Czytając dzieciom, upewnij się, że używasz spokojnego i kojącego głosu, ponieważ głośne głosy mogą przestraszyć dzieci.
  2. Używaj różnych głosów dla różnych postaci, ponieważ to sprawi, że historia będzie bardziej interesująca.
  3. Czytając dzieciom, staraj się unikać czynników rozpraszających, takich jak telefony komórkowe czy inne urządzenia.
  4. Zwracaj uwagę na wszelkie oznaki, które mogą świadczyć o tym, że dziecko jest znudzone lub chce, abyś przestał czytać, takie jak wiercenie się, ziewanie lub inne znaki.

Czytanie dzieciom jest doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu, a także wprowadza je w nowe pomysły, nowe słownictwo i różne sposoby patrzenia na świat.

Polecane: